Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škola v přírodě 2011

 

26.5. 2011

Před chvílí jsme se probudili do slunečného rána. Teď děti snídají a pak budeme čekat na autobus. Ještě si uděláme jedno cvičení do školy a pak si děti trošku pohrají. Zatím je předpokládaný příjezd ve 13 hodin.

 

25.5. 2011

Večer: Je téměř za námi předposlední den našeho pobytu. Na krásné počasí jsme si už zvykli. Dopoledne jsme se trošku věnovali výuce. Přece jen na nás v Praze čekají závěrečné písemné práce a tak je třeba opakovat a procvičovat. Po obědě měly naše vychovatelky pro děti připravenou poslední část hry a to hledání pokladu. Nejdříve musely děti poskládat příslušné mapy a pak se podle nich vydaly poklad hledat. Terén byl sice malinko obtížný, ale povedlo se. Před večeří jsme si opět trošku zasportovali a po jídle odešly děti na pokoje balit. Pro poslední večerní program si děti zvolily opět disco. Tak jdeme tančit :-)

 

Ráno: Tak to opravdu bylo včera večer, jak jsem říkala. Děti si šly lehnout a pomalu usínaly. Najednou však přišla zpráva a na ní malý bojový úkol. Velmi statečně děti vstaly, vyzbrojily se baterkami a vyrazlily ven. Byla to jen malá noční procházka s úkolem na konci cesty. Zvládli to všichni a pak hned opět šupli do postélek. Teď ráno někteří ještě trošku dospávají. Počasí je opět krásné a my budeme mít asi pěkný den.

 

24.5. 2011

VEČER: Už máme výlet za sebou a asi to byl opravdový výlet se vším všudy. Ráno jsme se nasnídali, zabalili si balíček s jídlem na celý den a vyrazili na cestu. Počasí bylo jako malované a i když se všichni před cestou namazali, povedlo se některým dětem pěkně opálit. Opravdu jsme výlet pečlivě připravovali, ale doma u počítače. Ve skutečnosti často bývá všechno jinak a tak se nám podařilo, jako na správném výletě, maličko zabloudit. Cesta se nám tak prodloužila o malý kousek, ale děti celých 12 km ušly statečně. Díky tomu jsme na místo určení dorazili trošku později. Cílem byla obec Radnice a místní muzeum. Bohužel se zavírá brzy po obědě a to už jsme nestihli. Místo toho jsme se zastavili v infocentru, kde nám jedna milá paní řekla několik zajímavostí o regionu, prodala zájemcům turistické známky a pustila nás na záchod. Pak jsme zamířili přímo do místní cukrárny a vstupné do muzea jsme proměnili za nanuka. Chvilku čekání jsme si krátili prohlídkou kostela a pak už přijel autobus a odvezl nás do Liblína. Před večeří se děti opláchly, neskutečně rychle zregenerovaly a krátily si čekání na jídlo sportováním. Dnešní večerní program byl záměrně klidný. Po večeří se pustil v jídelně film a pak už šly děti spát. Ovšem! Večer ještě nekončí a možná na děti čeká malé překvapení :-)

RÁNO:  A je tu zase krásné ráno. Včera si šly děti odpolene opět pohrát k řece. Většina kluků už bude pomalu umět házet žabky a holky budou pravděpodobně pěkně opálené. Včerejšek jsme pak zakončili táborákem. Každý si opekl svého buřtíka a spolu jsme si i zazpívali. Dnes nás pak čeká celodenní výlet. Máme připraveno víc variant, podle toho, jak se nám bude šlapat. Uvidíme, jak daleko dojdeme.

 

23.5. 2011

Dnes se nám spalo opravdu krásně a tvrdě. Některé děti ale vůbec nechtěly vstávat z postýlek. Už jsme ale po snídani a máme za sebou i dopolední výuku. Snažíme se psát domů dopisy a pohledy. Každý už nějaký napsal a doufáme, že si našly cestu k vám. Pro jistotu dnes přidáme individuální a osobní vzkazy:

Marek: Mami, tati, Radime, Noro a Beliku moc vás pozdravuju i babičku.

Kuba Machů: Ahoj mami, mám trošku naražený prst na pravé ruce. Už to nebolí.

Lucka: Ahoj mami, tati, Honzo, Ondro a Festře, máme se tady dobře a je tady hezky a vedro.

Jirka: Ahoj mami a celá rodino, máme tu hezky, hrajeme různé hry, chodíme na procházky a máme tu dobré jídlo. Nemusíš se o nic bát.

Michal Žáček: Ahoj mami, moc se mi tu líbí a těším se, že ti to budu všechno vyprávět.

David: Ahoj mami a tati, je mi dobře. Líbí se tu i Harrymu. Tak ahoj!

Dan: Ahoj mami, tati a Martine, je mi dobře.Je u vás hezky? U nás jo. Ahoj.

Petr: Ahoj mami a tati, je tady sranda. Sportujeme a chodíme na výlety. Posílám pusu.

Sandra: Ahoj mami, tati, Amando a Kulíšku. Moc se mi tu líbí. Posílám pusu. Sandra

Andrejka: Ahoj mami a tati, mám se tu dobře. Moc se mi tu líbí. A těším se domů. Pozdravujte Astona.

Verča: Ahoj mami, tati, Péťo, moc se mi tu líbí a máme hezké počasí.

Terezka: Ahoj mami, tati, Dajdo, Amálko, Miky, Zuzanko a Sněženko. Mám se dobře, pozdravuje vás Terezka

Maruška: Ahoj mami, tati, Péťo, Adame a babi. Moc se mi tu líbí. Pozdravujte Stripese a ostatní zvířátka. Mám vás moc ráda. Maruška

Pavlík: Ahoj mami a tati. Líbí se mi tu. Moc vás pozdravuju. Pavlík

Kuba Belda: Ahoj mami a Rýšo, těším se na vás. Kuba

Lenka: Ahoj mami, pozdravuj tátu a Pavla a Ferdu. Je tu hezky a chodíme na výlety a je tu vedro.

Julinka: Ahoj mami, tati a Fíbí, posílám pusu Julča..

Ilonka: Ahoj mami posílám ti pusu a pozdravuj babičku a Garfilda. Ahoj tati, vzpomínám na tebe a posílám pusu.

 

 

22.5. 2011

Tak máme za sebou další krásný den. Ráno se počasí pomlu vybíralo, ale odpoledne už tu bylo úplné léto. Dnes jsme si dodělali připravené herbáře. Děti se děsně těšily na oběd, protože byly buchtičky s krémem. Odpoledne pro děti připravili vedoucí v nedalekém parku a na hřišti několik soutěží. Vše se odehrává v rámci "celotáborové" hry, kdy mezi sebou závodí 4 družstva. Dnes byl hlavní úkol, ukrást "nepříteli" vlajku. Dopadlo to dobře a večer se děti ještě pobavily na taneční zábavě.

 

21.5. 2011

Stále nám vládne krásné počasí. Ráno se většinou probouzíme do mlhy, ale během dne je opravdu krásně. Dopoledne se chvíli věnujeme výuce. Včera jsme si nasbírali spoustu bylin a improvizivaně si je lisujeme. Zítra je budeme popisovat a třídit. Odpoledne děti podnikly výlet k řece. Zjistili jsme, že jsou tu u dva rybníky a spoustu pasoucích se oveček. Večer jsme už věnovali sportu a hrám. Byl velmi příjemný, skoro letní večer a dokonce jsme viděli létat netopýry. Do postele se dětem moc nechtělo, ale usnuly pak velmi rychle.

 

20.5. 2011

Máme za sebou první a docela klidnou noc. Většina dětí usnula dobře. Někteří si ještě chvilku sdělovali své dojmy, ale nakonec usnuli všichni. V noci se přes nás přehnala bouřka a déšť, ale teď je krásné ráno a my jdeme snídat. Po snídani jsme se věnovali učení. Procvičovali jsme vyjmenovaná slova a násobilku. Také jsme všichni úspěšně zvládli napsat adresu domů a poslali pohled nebo dopis rodičům. Po obědě byl naplánovaný první delší výlet. Šlo se pěšky na zříceninu hradu Libštejn. Vrátili jsme se v pořádku na večeří a dokonce jsme si přinesli navíc i pár puchýřů a klíšťat. Všechno bylo odborně  ošetřeno. Po večeři se na nás začaly trochu stahovat mraky a tak jsme si udělali program uvnitř. Část dětí se věnovala tanci a část tréninku stolního tenisu. I dnes byly děti po celém dni příjemně unavené.

19.5. 2011

Dorazili jsme v pořádku do objektu SA Berounka, Liblín. Chvíli jsme čekali na úklid pokojů. Střídali jsme se s jiným turnusem, který odjel krátce před námi. Vyšli jsme proto na procházku do okolí a po obědě jsme se konečně ubytovali. Pokoje jsou opravdu pěkné a dobře vybavené. Odpoledne jsme strávili hrou a sportováním. Jídlo je zatím dobré. Většina dětí dojedla svačiny z domova. Večer jsme byli ještě venku, protože bylo krásně. Děti vypadaly unaveně a šly dobrovolně spát.

 

 

SLÁVA, SLÁVA už jsme dorazili.

 

Cesta proběhla vpořádku, nikomu nebylo špatně a ani jsme nezabloudili.

Po příjezdu jsme se prošli, pak následoval oběd a po obědě jsme se ubytovali na pokojích. Ubytování je moc pěkné a čisté. Na každém pokoji je záchod a sprcha. Odpoledne budou na programu hry a další průzkum okolí. Děti mají spoustu energie a opravdu nebyly ještě žádné slzičky. Zdravíme všechny rodiče.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

18.5. 2011 

Doufám, že už máte všichni zabaleno a ráno se na vás moc těším. A.K.

17.5. 2011 

Odjíždíme již ve čtvrtek 19.5. Sraz je v 8 hodin v ulici Pražského na autobusové zastávce Dreyerova. ( Návrat je 26.5. na stejné místo - předběžně mezi 13 - 14 hodinou.)

 

 

Adresa objektu: SA Berounka, Liblín 2, Kralovice, 331 41

 

Určitě napíšeme rodičům alespoň malý pozdrav ze školy v přírodě a děti budou asi rády, když případně dostanou pohled z domova

 

 

Dnes jsme si na třídnické hodině probrali věci, které si mají děti zabalit. Oblečení prosím přizpůsobte počasí ( Má být pěkně, ale může pršet.). Budeme, doufám, hodně sportovat a pohybovat se v přírodě. Nezapomeňte hygienu a samozřejmně polštářek, hračku ...

 

Školní věci jsme si také nadiktovali. Nepotřebujeme aktovku, stačí taška. Prosím o kontrolu a doplnění penálu (náhradní tužky, bombičky, gumu, ořezávátko, ...).

 

Do autobusu dejte dětem batůžek a v něm svačinu, pití, příp. hračku. Jako první jídlo je na místě objednaný až oběd.

 

Není potřeba odhlašovat školní obědy! Předala jsem paní hospodářce seznam dětí, které odjíždí a hromadně jim odhlásila obědy na dobu trvání švp.

 

 

 

16.5. 2011 

Kromě Prohlášení o zdravotním stavu, potřebuji ještě od dětí ofocenou kartičku od pojišťovny. Prosím, přineste ji také k autobusu.

 

 

15.5. 2011 

Co si vzít s sebou ze školních věcí:

Není potřeba školní aktovka. Co budeme potřebovat je batůžek na výlety. Ze školních věcí pak také: Písanky (1. i 2. díl), Matematické minutovky (1. i 2. díl), penál ( pero a náhradní pero, nebo bombičky, obyčejné tužky, gumu, ořezávátko, malé pravítko,...), pastelky, fixy, lepidlo, nůžky, jeden sešit, svou knížku a nějaké hry pro případ špatného počasí ( karty, kostky, ...)

 

U autobusu budu vybírat Prohlášení o zdravotním stavu, dva pytlíky bonbonů a 100,- Kč na vstupné (Půjdeme na výlet a prohlédneme si hrad.). Výši kapesného nechávám na zvážení rodičů. Domnívám se, že cca 100,- Kč bude dostačující. Nemáme v plánu navštěvovat obchody každý den. Jednou nebo dvakrát půjdeme na zmrzlinu a pokud si děti koupí i drobný suvenýr bude to stačit.

Prosím rodiče, kteří mohou donést nějaké reklamní předměty, či dárečky pro děti do pokladu, aby je také přinesli do školy, nebo k autobusu. 

12.5. 2011 

Už se to blíží !!!   Jedeme za týden !!!

Přesně za týden ve čtvrtek 19. 5. odjíždíme na školu v přírodě. V těchto dnech již byla upřesněna předpověď počasí a tak vás prosím, přizpůsobte tomu balení věcí.

 

Odkaz na předpověď počasí:

http://zpravy.idnes.cz/par-chladnejsich-dnu-jinak-dvacitky-a-dest-slibuje-mesicni-predpoved-1gx-/domaci.asp?c=A110510_152041_domaci_jj

 

Dále posílám pro představu:

Odkaz na webové stránky areálu:

http://www.sportarealberounka.cz

 

 

14.4. 2011 

Na třídních schůzkách byl vybrán a následně uhrazen doplatek na Švp. Rodiče i děti byli seznámeni se zásadami bezpečného chování na cestě i během pobytu. Dále bylo rodičům rozdáno prohlášení o zdravotním stavu dítěte, které ale bude vybíráno až těsně před odjezdem. Rodiče také obdrželi předběžný seznam doporučených věcí - bude ještě upřesněno.

 

 

7.3. - 11.3. 2011 

Vybírání zálohy na Švp v hodnotě 1.500,- Kč za dítě.

 

28.2.2011 

Přeji dobrý den a děkuji všem rodičům za vyplněné přihlášky. Ráda bych vás informovala o tom, že v pátek byla podepsána s cestovní kanceláří CK2 smlouva. Nyní budeme  postupovat podle "hormonogramu přípravných úkonů." Jako první si cestovní kancelář vyžádala lékařská potvrzení o způsobilosti dětí k účasti na zotavovací akci. Ty však už máme připravené, protože jsme je použili k plaveckému kurzu. Následovat tedy bude úhrada zálohy ve výši 1.500,- Kč, kterou budu vybírat od pondělí 7.3.2011.

 

 21.2.2011   

 Minulý týden navštívil naší školu zástupce cestovní kanceláře CK2 a přinesl kompletní dokumentaci k naší škole v přírodě. Obdržela jsem od něj návrh smlouvy, přihlášky, harmonogram plateb, ... Veškerý materiál jsem prostudovala a předala ke kontrole vedení školy. Bylo mi sděleno, že škola má již s touto cestovní kanceláří zkušenosti, a to jen v dobrém slova smyslu. V této době máme tedy cca týden na naše vyjádření. Pokud vše proběhne v pořádku, dojde k podpisu smlouvy. Dnes jsem tedy rozdala dětem závazné přihlášky a požádám vás o jejich vyplnění a bezodkladné navrácení - nejpozději do pátku 25.února 

Zde jsou základní informace:

ŠVP 2011

Termín: 19.5. - 26.5.2011

Místo: SA Berounka, Liblín 2, Kralovice

Účastní se: třídy 3.C a 5.D

Platby:

- Placení zálohy (1.500,-) proběhne v měsíci březnu.

- Úhradit zbytek bude potřeba v dubnu

Pojištění:

Cestovní kancelář nabízí sjednání pojištění stornopoplatku. Jedná se o částku 70,- Kč, která je připočtena k ceně.

Cena:

Předběžně kalkulovaná cena cca 3.030,- Kč nebude již navyšována o úhradu dalších položek/služeb, ale byla stanovena na celkový počet účastníků – tedy 40 dětí. Finální cena se pak stanoví na základě včasně uhrazených záloh.

Informace jsou uvedené na přihlášce.

  

7. 2. 2011

Přeji dobrý den a dovoliji si vám na tomto místě přinést informace o škole v přírodě.

V minulém týdnu se mi konečně podařilo získat od společnosti ZP-TEAM ( se společností plaveme  a reprezentuje ji pan Vratislav "Vráťa" Mansfeld) kalkulaci a další podrobnosti. Byla nám nabídnuta chata Murano v Jizerských horách v termínu 30.4. - 7.5.2011. Ale cena, kterou předložili je 4.100,-Kč a není konečná! ( Bude prý závislá na výběru aktivit. Cena uvedená na třídních schůzkách, tedy cca 3.000,-Kč, byla bez nočního hlídání, vychovatelů a programu pro děti.)

Dovolila jsem si tedy vyhledat jinou variantu. Jedná se o cestovní kancelář K2, která nám nabídla objekt SA Berounka - Křivokládsko. Bylo by to v termínu 19.5. - 26.5.2011 (8 dní a 7 nocí). Cenu mají 3.030,- a je to cena konečná, která zahrnuje: ubytování, stravu, dopravu, vychovatele, zdravotníka, noční hlídání, program pro děti i úrazové pojištění a pojištění proti stornu. Budu vás dále informovat a případné dotazy adresujte prosím na mou mailovou adresu.

Stránky cestovní kanceláře:     http://www.ck2.cz

Zde najdete informace o objektu:   http://www.ck2.cz/pro-skoly/skoly-v-prirode/horni-berounka/sa-berounka/724.php

 

 

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 88373
Měsíc: 324
Den: 3